Karasu Otel

Karasu otel ve Karasu oteli, Karasu otelinde 2010 sezonu konaklama fiyatları ve Karasu oteline rezervasyon 2010 booking prices.
 

Karasu Otel

Şehir karmaşasından uzakta, huzurlu, sakin bir tatil arayanların ve doğa tutkunlarına bahşedilmiş şirin bir ilçedir Karasu...

Havalar ısınmaya başladı ve hepinizin aklında yazın yapacağımız tatil var dimi? Bir de nerede ve nasıl geçirelim bu yıl tatilimizi? sorusu.

Sizlere yapacağınız tatille ilgili olarak fikir vermek amacıyla Karasu ve Karasu Otelleri hakkında size bilgi vermeye çalışacağım.

Marmara Bölgesi'nde, doğusunda Bolu, güneyinde Hendek, güneybatısında Sakarya, batısında Kaynarca ve Sakarya, kuzeyinde ise Karadeniz ile çevrili olan Karasu, Sakarya'ya bağlı bir ilçedir.

52000 civarındadır Karasu'nun toplam nüfusu.

Frigya dönemine kadar uzanan tarihiyle Karasu ve çevresi, Bithynia Krallığı, Roma, Bizans, Arap, Selçuklu, Haçlılar, Danişmentliler, Anadolu Selçuklular ve Nicaia İmparatorluğu yönetimine girmiş ve 1326’da Orhan Gazi’nin uç beylerinden Konuralp tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Genellikle rivayetlere dayanan tarihinde ilk rivayet, geçimlerini sağlamak için Karasu halkının yaz aylarında çiftçilik yapmak için verimli toprakların bulunduğu günümüzdeki Karasu köyünde bulunduğu, kış aylarında ise balıkçılık yapmak için Küçükboğaz gölü kıyısında bulunan Cennet mahallesinde bulunduğudur. Yaz aylarında Küçükboğaz gölü bataklık olduğundan sıtma ve kolera gibi hastalıklar yüzünden çok kişinin ölmesi nedeniyle yazın kaldıkları Karasu'ya taşınırlar.

Eski adı İncili olan Karasu'daki bataklıklar, Cumhuriyet döneminde kurutulmuş, Kafkasya ve Balkanlardan gelen göçmenler yöreye yerleştirilmiştir. 1933'te ilçe statüsüne kavuşan Karasu 1954'te Sakarya'ya bağlanmıştır.

Batı Karadeniz ve Marmara Bölgesinin arasında yer alan Karasu, iki bölgenin iklimlerinin tesiri altında bir iklime sahiptir. Her mevsimin yağışlı geçtiği, yazların sıcak ve kurak, kışların ise soğuk ve yağışlı geçtiği bir iklim hüküm sürmektedir Karasu'da.

Karasu halkı geçimini fındık, mısır, buğday ve şeker pancarı yetiştirerek tarım, hayvancılık, ormancılık ve balıkçılıkla sağlamaktadır.

İnce taneli ve romatizmal hastalıklara iyi gelen, 20 km uzunluğundaki sahili ve tertemiz suyu ile doğal bir plaja sahip olan Karasu plajında hoşça vakit geçirebilirsiniz. Deniz kıyısının sıcaklığından bunalanlar için ise Cam Dağlarından doğan Maden Deresi'nde serinleyebilirsiniz. Yemyeşil bir doğanın içinde sadece derenin ve kuşlarını duyabileceğiniz, huzur dolu bir ortamda piknik yapabilirsiniz.

Sınırları içerisinde üç göle sahip olan Karasu'da Acarlar Gölü'ne giderek buradaki kuş gözlem evlerinde türleri tehlike altında olan nadir kuş türlerini inceleyebilir ve kıyısında piknik ve kamp yapılabilir, isterseniz de balık avlayabilirsiniz. Ayrıca Küçükboğaz gölüne gelerek olta balıkçılığı, doğa yürüyüşü ve sevdiklerinizle piknik yapma imkanı bulabilirsiniz.

Karasu'ya geldiğinizde Karasu Kalesini, Aziziye Camii, Merkez Camii, A.İncili Mezarlığını, Acarlar Gölü Köprüsünü, Karasu Köprüsünü ve Ayu Deresi Köprüsü gibi tarihi zenginliklerimizi de görme imkanı bulabilirsiniz.

Sahil hattında birçok restaurantta lezzetine doyum olmayacak tadları deneyebilirsiniz. Müzikli eğlence yerleri ile oldukça hareketli geçen Karasu gecelerinde oldukça zevkli zaman geçirebilirsiniz.

İstanbul'a 148 km, İzmir'e 481 km, Ankara'ya 305 km mesafede bulunan Sakarya'dan kalkan araçlarla 58 km'lik bir yol alarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz Karasu'ya.

Tatilinizi Karasu'da geçirmek isterseniz Karasu otel fiyatlarını inceleyip, biran önce Karasu Otel rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ederim. Kesenize ve kafanıza uyan Karasu Otellerinden birinde geçirebilirsiniz tatilinizi.

Gönlünüze göre bir Karasu Otelinde gönlünüzce bir tatil geçirmeniz dileğiyle...

 
 
Peki Karasu hakkında sen neler düşünüyorsun?

Karasu için toplam 5 tesis listelendi.

Sıralama kriteri :
Karasu Otel

5 Karasu oteli arasında 1. sırada

 
Otelimiz 1990'da kurulmuş olup Ekşioğulları A.Ş. bünyesinde yönetilmektedir. Otelimizin bir bölümü merkezi, diğer bölümü ise lokal ısıtma ile ısıtılmaktadır. Otelimizde 2 tane kışlık, 3 tane yazlık restaurant,...
70 91.635587071351 16664 9 0
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Turkuaz Apart Otel

5 Karasu oteli arasında 5. sırada

 
Sakarya’da bulunan Turkuaz Apart Otel, deniz-kum-güneş birleşiminin ortasında sizi güzel bir tatile davet ediyor. Karasu’nun 20 kilometre uzunluğundaki geniş kumsalında güneşlenirken yılınızın tüm yorgunluğu üzerinizden atacaksınız....
9999 -9918.9538208826 100000 1 0
Otel Carpe Diem Diamond

5 Karasu oteli arasında 3. sırada

 
K&S Birleşim bünyesinde 2010 yılında kurulmuştur. Otelimizde; 250 kişilik restaurant, 600 kişilik A La Carte Restaurant, 800 kişilik disko, yarı olimpik yüzme havuzu, Aquapark, çocuk havuzu ve çocuk...
80 66.419227718622 15268 10 0
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Özsu Tatil Köyü

5 Karasu oteli arasında 2. sırada

 
Karadenizin incisi, altın sarısı ve kilometrelerce uzunlukta kumsala sahip Sakarya'nın şirin beldesi Karasu ilçesimde bulunan ÖZSU TATİL KÖYÜ Adapazarı'na 50, İstanbul'a 200, Ankara'ya 320 km uzaklıkta bulunmaktadır.Özsu...
9999 71.92985953439 100000 52 0
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Vizyon Resort Hotel

5 Karasu oteli arasında 4. sırada

 
Karadeniz'in incisi Karasu'da bulunan Vizyon Resort Hotel 17 oda, 28 suit oda, 2 kral dairesi ve 1 balayı odası ile sizlere hizmet vermektedir. Odalarımızda sizlerin rahatı için...
9999 46.930689527962 100000 9 0
 

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Trabzon'un dünyaca ünlü Cennet köşesi Uzungöl'de şirin bir pansiyon için Uzungöl Pansiyonları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kefken gezinizde konaklayacağınız şirin bir pansiyon için Kefken Pansiyonları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Yarımada üzerinde keyifli bir tatil için Sinop Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Seyahat Tüyoları